Format Kitap
Barkod 9786059579308
Yayın Tarihi 2018-11-11
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 94
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 165 X 235

Avrupa'daki sigorta konusunda kaydedilen önemli gelişmelere karşın, ülkemizin sosyal özellikleri, dini ortam, mali düzen, buradaki gelişimi engelliyordu. 19. yy'ın ikinci yarısında meydana gelen yangınlar ve bunların sonucunda uğranılan büyük hasarlar, sigorta hakkındaki olumsuz düşünceler üzerinde az da olsa etki yapmıştır ve sigortanın doğmasına neden olmuştur. Özellikle 1870 yazında Beyoğlu'ndaki yangında (Büyük Pera Yangını) çok sayıda işyeri, ev, cami ve kilisenin yanması, bu bölgede de daha çok yabancı ve yabancılarla ilişkide olan zenginlerin oturması, sigortanın gelişme sürecini hızlandırmıştır.
Sigorta sektöründe, Yangın Sigortacılığı, çok geniş bir uygulama alanı bulur. Gerçekten de, bu sigortacılık dalında, çok küçük bina ve muhteviyatından, değeri trilyonları bulan büyük tesis ve işletmelere kadar birçok riziko teminat altına alınabilmektedir.
Geleceği hakkında endişe taşımayan bir toplum yaratmanın ekonomik anlamda önemli bir yolu, başarılı sigortacılık uygulamalarıdır. Yangın sigortası uygulamalarında başta kamu yönetimi olmak üzere toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düşmektedir. Bu kapsamda, çalışmanın birinci bölümünde sigortacılık ile ilgili temel kavramlar, sigortanın özellikleri ve türleri incelenerek aktarılmıştır. Çalışmanın ikinci bölümünde ise yangın ile ilgili kavramlara yer verilmiştir. Çalışmanın son bölümünde Türkiye'de yangın sigortası ve uygulamaları detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

devamını oku..
Kategori : Sigortacılık
% 25
indirim
56.25
Liste Fiyatı : 75.00
Kazancınız : 18.75
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim