Format Kitap
Barkod 9786257088060
Yayın Tarihi 2020-04-30
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 171
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 160 X 230

Emeği Geçenler :
Yazar   : Murat Balcı

Türk ceza hukukunun duayen isimlerinden, merhum Sulhi Dönmezer Hocamız; eserleri, fikirleri ve yetiştirdiği talebeleriyle, hukuk dünyamızda hala aranan bir kaynak olmaya devam etmektedir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1950'li yılların başlarında Türkiye'de ilk kriminoloji dersini veren Dönmezer, bu bilimin ülkemizde temelinin atıldığı Ceza Hukuku ve Kriminoloji Enstitüsünün başkanlığını da üstlenmiş ve burada çok değerli hizmetlerde bulunmuştur.

Kıymetli çocukları ile sohbetimde öğrendiğim Devlet çağırıyorsa git, Devlet istiyorsa ver vasiyetinde de görüldüğü gibi hayatını devlete ve öğrencilerine vakfetmiş bu bilim insanının eserlerini ve fikirlerini daha da ileriye taşımak genç akademisyenler için bir ödevdir.

Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğümüz bünyesindeki Sulhi Dönmezer Eğitim Merkezi'nde onun hatırasını anmak için düzenlenen panelde sunulan çok kıymetli tebliğlerden oluşan bu eserin, hukukçular için değerli bir kaynak olacağına inanıyorum. Ayrıca Dönmezer Hocanın hukuk literatürüne kazandırdığı eserlerden Kriminoloji'nin Adalet Bakanlığımız tarafından tekrar basılarak, akademisyenlerimizin hizmetine sunulduğunu hatırlatmak isterim.

Genç meslektaşlarımın, hukukçuların ve bütün akademisyenlerin, Sulhi Dönmezer'i örnek alarak, bilim ve hukuk üreteceklerini, hak ve hakkaniyetten bir an olsun ayrılmayacaklarını ümit ediyor, kendisini bir kez daha rahmetle yad ediyorum.

Abdulhamit GÜL

Adalet Bakanı

devamını oku..
% 15
indirim
35.70
Liste Fiyatı : 42.00
Kazancınız : 6.30
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim