Format Kitap
Barkod 9786054707027
Yayın Tarihi 2013-03-21
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 448
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 145 X 205

Emeği Geçenler :
Yazar   : Derek Tidball
Çevirmen   : Murat Yılmaz

İçinde yaşadığımız gün bugündür. Tanrı'nın sesini işitmemiz gereken gün bugündür. Kutsal Kitap Günümüzde Konuşur Serisi bunu harika bir şekilde mümkün kılar.
-Elaine Storkey-

Kutsal Kitap Günümüzde Konuşur serisindeki kitapları çok ilham verici ve bilgili buluyorum, müthiş bir pratik faydaları var.
-Stephen Gaukroger-

Eski Antlaşma'nın Levililer kitabı birçok Hıristiyan için büyük oranda bilinmeyen ve okunmayan bir kitaptır. Ne var ki Hıristiyan müjdesi, bu kitabın sağladığı arkaplan olmaksızın pek anlaşılamaz, çünkü kurban ve kefaret, yasa ve lütuf, günah ve itaat, kirlenme ve paklanma, kahinlik ve tapınak perdeleri gibi birçok konunun önceden biliniyor olması gerekir.

Derek Tidball Levililer'in Tanrı'yı, müjdeyi ve Hıristiyan yaşayışını anlamamız için temel bir önem taşıdığına ve günümüzde topluluklara öğretilmesi ve vaaz edilmesi gerektiğine inanır. Sağlıklı toplumların yaratılması konusunda dahi söyleyecek çok şeyi vardır. Bu mükemmel incelemede Levililer'in nasıl Mesih'te açıklanacak olan başyapıtın ilk eskizlerini çizdiğini gösterir ve bu kitabın nasıl yasa değil lütuf, zorunluluk değil sevgi, angarya değil minnettarlık inancına ve Tanrı'nın halkının kutsal olmak üzere özgür kılındığına tanıklık ettiğini gözler önüne serer.

Derek Tidball Londra İlahiyat Okulu'nun müdürü ve Müjdeci Kiliseler Birliği'nin genel başkanıdır. İki Baptist kilisesinde pastör olarak hizmet etmiş ve çok sayıda kitap yazmıştır. Bunlar arasında Kutsal Kitap Günümüzde Konuşur serisi için yazdığı The Message of the Cross (Çarmıhın Mesajı) , Skilful Shepherds (Becerikli Çobanlar) ve Builders and Fools (Yapıcılar ve Ahmaklar) sayılabilir.

devamını oku..
Kategori : Diğer Dinler
% 30
indirim
12.96
Liste Fiyatı : 18.52
Kazancınız : 5.56
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim