Format Kitap
Barkod 9789750259029
Yayın Tarihi 2020-02-21
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 710
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 160 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Filiz Berberoğlu Yenipınar

Çalışmada incelenen her konu aslında ayrı bir kitap konusu olmakla birlikte, çalışma bölümlere ayrılarak; ilamlı icra takibi, ilamsız icra takibi, kambiyo senedine dayalı icra takibi, rehnin paraya çevrilmesi yoluyla takip, menkul rehni, gayrimenkul rehni, tahliye konuları, icra dairesi 'örnek'leri, icra takip - tahsil harcı ve uygulamada en çok rastlanan konular Yüksek Yargı Kararları ışığında incelenmiştir. Konular, tamamen uygulamaya yönelik örneklerle zenginleştirilerek, pratikte kolaylık sağlanması amaçlanmıştır.
İcra takip hukuku, yargılamanın icrasının adeta eli kolu olduğundan, rehber niteliğinde hazırlanan kitapta, uygulama ve pratikte okuyucuya kolaylık sağlanarak, icra takibindeki yargılama usulünün yasal mevzuatla birlikte sunulması amaçlanmıştır.
Yeni baskısında güncellenen ve genişletilen kitap, başta avukatlar, akademisyenler, öğrenciler, alacaklılar-borçlular, şirket ve diğer tüzel kişiler olmak üzere, icra hukukuyla ilgilenen herkes için rehber niteliğinde çok önemli bir kaynaktır.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Genel Bilgiler - Usul ve Yargılama Esasları
- Yüksek Yargı Kararları
- Örnek Dilekçeler - Bilirkişi Raporları

devamını oku..
% 30
indirim
101.50
Liste Fiyatı : 145.00
Kazancınız : 43.50
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.