Format Kitap
Barkod 9789750246180
Yayın Tarihi 2018-04-27
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 463
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 170 X 250

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mahmut Coşkun

İcra - iflas suçları ile disiplin ve tazyik hapsini gerektiren eylemler ve verilen cezaların toplumun ciddi bir kesimini ilgilendiren sosyal bir olgu olduğunu; ancak hukukun bu alanına hukukçuların yeterli ilgiyi göstermediğinin farkına varacaksınız.

Kitap üç kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda; icra ve iflas suçları, ikinci kısımda; tazyik ve disiplin hapsini gerektiren eylemler, üçüncü kısmında ise; icra ceza mahkemesinde uygulanan yargılama usulü anlatılmıştır.

İcra - iflas suçlarının her birinin maddi ve manevi unsuru açıklanmış; Yargıtay'ın ilgili dairesinin en yeni içtihatları suç türü ile ilgili açıklamaların altına yerleştirilmiştir.

Takip hukukuna dair disiplinsizlik eylemlerinden her biri tüm unsurları ile izah edilmiştir. Bu eylemlerle ilgili temyiz yolu kapalı olduğundan yazılı emir yoluyla Yargıtay'ın ilgili dairesinin içtihatlarına detaylı olarak yer verilmiştir.

İcra ceza mahkemelerinde suçlar ve disiplinsizlik eylemleri ile ilgili uygulanan yargılama usulü ve yasal boşlukların uygulamada nasıl doldurulduğunu...Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

İcra ve İflas Suçlarının Unsurları

Disiplin Hapsi ve Tazyik Hapsinin Mahiyeti

İcra Ceza Mahkemesinde Yargılama Usulü

Her Bir Suç ve Disiplinsizlik Eylemiyle İlgili İçtihatlar

devamını oku..
% 30
indirim
84.26
Liste Fiyatı : 120.37
Kazancınız : 36.11
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.