Format Kitap
Barkod 9789750241109
Yayın Tarihi 2017-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 390
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 160 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mahmut Coşkun

ESERDE, icra - iflas suçları ile disiplin ve tazyik hapsini gerektiren eylemler ve verilen cezaların toplumun ciddi bir kesimini ilgilendiren sosyal bir olgu olduğunu; ancak hukukun bu alanına hukukçuların yeterli ilgiyi göstermediğinin farkına varacaksınız.

Kitap üç kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda; icra ve iflas suçları, ikinci kısımda; tazyik ve disiplin hapsini gerektiren eylemler, üçüncü kısmında ise; icra ceza mahkemesinde uygulanan yargılama usulü anlatılmıştır.

İcra - iflas suçlarının her birinin maddi ve manevi unsuru açıklanmış; Yargıtay'ın ilgili dairesinin en yeni içtihatları suç türü ile ilgili açıklamaların altına yerleştirilmiştir.

Takip hukukuna dair disiplinsizlik eylemlerinden her biri tüm unsurları ile izah edilmiştir. Bu eylemlerle ilgili temyiz yolu kapalı olduğundan yazılı emir yoluyla Yargıtay'ın ilgili dairesinin içtihatlarına detaylı olarak yer verilmiştir.

İcra ceza mahkemelerinde suçlar ve disiplinsizlik eylemleri ile ilgili uygulanan yargılama usulü ve yasal boşlukların uygulamada nasıl doldurulduğunu...BULACAKSINIZ.

devamını oku..
% 30
indirim
49.91
Liste Fiyatı : 71.30
Kazancınız : 21.39
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.