Format Kitap
Barkod 9789750232152
Yayın Tarihi 2015-03-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 245
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 160 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Tennur Koyuncuoğlu
Yazar   : Hikmet Koyuncuoğlu
Yazar   : Tennur Koyuncuoğlu;Hikmet Koyuncuoğlu

'Hukuk Hakkı' tıpkı sağlık hakkı gibi herkesin vazgeçilmez bir insan hakkıdır. 'Adalet' deyince herkesin konuşma hakkı vardır bir tek adalet isteyen dışında. Hükümet Anayasa, Yargı Reformu derken, haksızlığa uğrayan kişiler avukata ulaşmak hakkından bile yoksundur.

Avrupa'da herkese 'hukuk hakkı' sağlayan güvencenin adı 'hukuksal koruma sigortalarıdır'. Ülkemizde de 1996 yılında özel bir sigorta dalı olarak 'Hukuksal Koruma Sigortası Genel şartlan' yürürlüğe girmiştir. Ancak kamuoyuna gereği gibi tanıtılmamış, gölgelenmiştir. Şimdi, kişinin ve toplumun kendi kendini koruması için topluma açılma zamanıdır. Çok küçük primlerle herkesin sigortalanacağı, ödeyemeyenlerin devlet tarafından primlerinin üstlenileceği bir özel hukuk sigortasının önemi ortadadır.

Avukatlık kanunu değiştirilirken, bu sigorta avukatlara yeni iş bulma olanakları sunacağı gibi, alternatif bir çözüm yolu olan dava dışı sulh sözleşmelerine de katkı sağlayacaktır. Avukatların iş bağımsızlığı aynı zamanda savunduğu kişiye de adalete erişim özgürlüğü tanımak anlamına gelecektir.


Konu Başlıkları
Motorlu Araca Bağlı Hukuksal Koruma
Sürücü Hukuksal Koruma
Taşınmaz Mala Bağlı Hukuksal Koruma
Kişi Aile Hukuksal Koruma
Genel Şartlarının Açıklanması
Uygulamada Karşılaşılan Sorunlar

devamını oku..
% 30
indirim
38.85
Liste Fiyatı : 55.50
Kazancınız : 16.65
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.